Instagram tarayıcısı sayfayı tam açmıyorsa lütfen başka tarayıcıda deneyiniz ...

Cins Kedi Fiyatları 2021 BİZ KİMİZ arrow_downward

Conception Ne amaçladık ? British 1. klas British 2. klas Scottish Straight Üretici ya da Pet amaçlı alımlarda Sahiplenme bütçesi ve seçenekler kişiden kişiye değişir.

Bu nedenle Sağlık ,bakım ve güzellikten taviz vermeden yavrularımızı cins ve yüz güzelliğine göre 3 bölüme ayırdık.

Tüm yavrularımız şecereli ve dernek kayıtlıdır.
Design Ne amaçladık ? British 1. klas British 2. klas Scottish Straight Şecereleri incelediğinizde bu kategorideki British kedilerimizin dünyada marka olan üreticilerden olduğunu farkedeceksiniz. (ör. Absolu Olga- Verso kitten - Cattery Holyland gibi)

Tüm dünyada alıcısı olan British özelliklerini %100 gösteren tipik yüz güzelliğine sahip kedilerimizden oluşmaktadır. Petits_Vilains Instagram sayfasında güncel takip edebilirsiniz.
Tahmini sahiplenme rakamları 2500-5000 $(dolar) aralığında olacaktır.

Yurt Dışı sahiplendirme amaçlı üretilmektedir.
Consulting Ne amaçladık ? British 1. klas British 2. klas Scottish Straight Yurt İçi satış amaçlanan kategori olarak belirlendi.
Safkan sacereli olan yavrularımızın anne ve babaları yine üst düzey marka üreticilerden temin edilmiştir.
Yüz güzelliği , safkan Şecere, dernek kayıtları rutindir.
Sahiplendirme ücretleri tahmini 15-20bin TL civarı olacaktır.
Petits_vilains Instagram sayfasından Tr Sahiplendirme logosuyla belirlenecektir.
Photography Ne amaçladık ? British 1. klas British 2.klas Scottish Straight Scottish Başlangıç kedilerimizdendir.

Yıllarca seleksiyon yöntemi ile güzel yüz ve kürkrengi oluşturulmaya çalışıldı.

Çoğunlukla mavi gözlü beyaz kürk ve uzun tüylü kedilerimizdir.
Sağlık problemlerinden dolayı Scottish Fold kedi üretmiyoruz.
Scottish Straight yavrularımızı. Aurora_Whiteblue_cattery instagram sayfasından güncel takip edebilirsiniz.

Sahiplendirmede 3 kategori oluşturuyoruz

Slide Sorular Kedi Seçiminde kriterleriniz Nelerdir ? Fiyatı mı ?
Cinsi mi
Görünüşü mü ?
Safkan olması mı ?

Slide Herkesin eğitimi ve gerçekleri saptaması farklıdır. Ancak biz yanlışları görüp doğru prensipleri benimsedik. 2 Yıldır devam ettiğimiz cins kedi üretiminde prensiplerimiz ve uygularımız şunlardır. 1- Soyu belli şecereli anne ve baba kedilerden üretim yapmak
2- Hiç bir şekilde anne - baba kediyi başka isimde, başka cinste kaydettirmemek.
3- Sosyal medya veya web sayfalarında doğru anne baba resimleri koymak ve resimlerle oynamadan doğru yavruyu sahiplendirmek.
4-Kedilerimiz dernek kayıtlıdır. Dolayısı ise kuruluş garantisi altındadır.
5-Üretme ortamı kesinlikle hijyenik şartlara uyularak oluşturulmuştur. Bu ortamdan çıkan hiç bir kedi diğer kedilerimizin sağlığı açısından bulaşıcı hastalık testleri yapılmadan geri dönemez.

6- Kedilerimizin gereken aşıları yapılmaktadır.
7- Dışarıdan temas , mantar gibi hastalıklardan dolayı, sadece dezenfektan kullanımı sonrası olmaktadır.
8- Üretilen şecereli British kedilerimizin büyük kısmı yurt dışından ithal edilmişir. Kalitesi görüntülerden anlaşılabilir. Alıcıya şeceresi-soyağacı ibraz edilmektedir. Tüm ayrıntılar incelenebilir.

One ÖNEMLİ Bir yaşamı nasıl yöneteceğiniz ciddi bir yükümlülüktür Sahiplenme öncesi Lütfen gerekli tüm bilgileri edininiz. Yavru Kedi sahiplenmeden önce Lütfen gerekli tüm bilgileri edininiz. Bir yaşamı nasıl yöneteceğiniz ciddi bir yükümlülüktür
1- İstediğiniz güzel yavruda ilk istemeniz gereken sağlıklı olmasıdır.

- Aşıları tam olmalı(aşı kartı isteyin)
- Bulaşıcı hastalılar çok tehlikelidir. Aldıktan günler sonra kaybedilen çok yavru olduğu bilinmektedir . (İlgili yazıyı lütfen okuyunuz! ) Üretme ortamları hijyenik olmalıdır.
- Yavrunun tüyleri parlak, gözleri canlı olmalıdır.
- Tüylerinde mantar gibi lezyonlar olmamalıdır. (İlgili yazıyı okuyunuz ! )

2- Şecereli yavru tercih etmeniz önerilir.
- Soy ağacının asil oması yanında Kedi üretim derneklerine kayıtlı olduğundan bir şekilde denetlenmektedir.
- Yavrularını almak istediğinizde sürpriz yavru çıkma ihtimali yoktur. Irk özelliklerini tam gösterecektir.

3- Kedi fiyatlarında düşük fiyatlı kedi aramak yavruyu kaybetmek dahil her tür risklere açık olmak manasına gelir . ( Kedi fiyatları yazımızı okuyunuz ! )
- Fiyatları ırk özelliklerine göre değişir . En yüksek fiyatlar British Kedilerde iken 2. Sırada Scottish kediler vardır.
- Veteriner , aşı , mama, vitamin, probiyotik, parazit ilaçlaması , dernek ve şecere ücretleri, üretme ortam ayarlaması gibi bir çok faktör fiyatların üzerine eklenecektir.
- Satın almayı düşündüğünüzde yavru kedinin bağlı olduğu dernekten sorgulama yapmanız önerilir.
arrow_back PREVIOUS NEXT arrow_forward
Two ÖNEMLİ Kedinizi başka kediyle temas ettirmeden bir daha düşünün !
Evinize gelen bir kedi tüm kedilerinizi öldürebilir.
En önemli 2 hastalık

Feline Leukemia Virus.
FELV (Kedilerde lösemi )

Kilo kaybı, bozulmuş kürk yapısı, ishal ateş, nefes darlığı, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları ile  gider. Lenf notları büyümüştür. Evde tek yaşayan kedilerde lösemi oranı %3 iken dışarı ile temas edildiğinde risk çok artar çünkü etken parvovirüstür, Yani bulaşabilen ve lösemi yapan bir virüsten söz ediyoruz .Aşılar  koruyucu olmakla birlikte aşı sonrası ölüm vakaları nadir değildir.  Tedavisi yoktur.

2.   FİV. -Feline immundefective Virüs- Gençlik Hastalığı

Aşısı olmayan bu hastalık günümüzün kedi vebası gibidir. En korkulan hastalıklardan biridir. Tüm kan hücreleri ile birlikte bağışıklık belirgin düşer, yıllarca bulgu vermese dahi insanlardaki Aids gibi kaçınılmaz olarak fırsatçı bir enfeksiyon ile ölüm risk çok yüksektir. Mutlaka aileye katılan her kedi için bu test yapılmalı,sonuca göre  kedilerinizin arasına eklenmelidir. Tedavisi ve aşısı yoktur. Isırma, tırmalama ile bulaşır.
arrow_back PREVIOUS NEXT arrow_forward
Three TÜRLER Irk özelliklerine bağlı olarak en popüler kedi hangisi ? Irk özelliklerine bağlı olarak en popüler kedi türleri British ve Scottish Kedileridir. Her iki tür de asil kedilerdir .

Safkan -Şecereli olmalarına bağlı olarak kendini sevdiren, zarar vermeyen sevimli güzelliklerdir.

Ancak, kalan kuyruk yapısı, iri olmaları ve sağlık problemlerinin scottishlere nazaran daha az görünmesi nedeniyle dünyada en çok tercih edilen kedi türü British’tir.

British Longhair ise evde sürekli salınan uzun kürk yapısı nedeniyle daha sevimli görünmektedir.
Bilinenin aksine tüy dökmeleri kısa tüylü kedilerden daha azdır.
Zamanla onları görmeden güne başlamak istemeyeceksiniz.
Evinizda yıllarca kalacak olan dostlarınız için bir çok şeyden taviz verme uğruna güvenilir olmayan bir yerden yavru kedi almayınız.
arrow_back PREVIOUS NEXT arrow_forward
Four İnceleme Kayıtlı Kedi Üreticileri neden çok ucuza sahiplenme yapamazlar ? Kedi Maliyetlerini birlikte inceleyelim -Kedi yavruları bir şekilde üreticiler tarafından büyütülür, aşıları ve muayeneleri düzenli bir şekilde veteriner hekim tarafından yapılır.
 -Kedi gelişiminin tam olması için hem anne hem de yavrulara kuru ve yaş mama verilir.
-Bağırsak gelişimi için probiyotikler ve vitaminler; psikolojileri için ise kedi oyuncakları satın alınır.
-Bunların dışında kedi tuvaletleri, kedi sulukları ve mama kapları olmalıdır.
-Kedilere ayrı odalar tahsis edilmelidir. Erkek kediler, yavru kediler ve yeni doğum yapmış anne ile yavruları için ayrı olmak üzere en az üç oda olmalıdır.
-Bunların dışındaki faktörler ise kedi genlerinin güzelce tespit edilmesi, kürk renkleri, göz renkleri gibi extra ödeme yapılmasını gerektiren diğer faktörlerdir.
-Yine güzel yavrular için anne ve baba kedinin şeceresi (soy ayağacı) olmalıdır. Şecere için ise dernek kayıtları ve aidat bedelleri, her bir şecereli yavru için şecere ücretleri ödenmelidir.
-Bunların dışında kaliteli anne baba için ödenen satın alma bedelleri de şüphesiz bu maliyetlere eklenecektir.

Görüldüğü üzere kedilerin üretilmesi için yukarıda ayrıntılı olarak sayılan maliyetler vardır. Bedelsiz yavru sahiplendime ancak sokakta yaşayan kediler için uygun olmaktadır.

Cins Kedi Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Türkiye de şeceresi olmayan Scottish dişi kedi yavrularının fiyatları 2021 itibari ile 2500-5000 tl arasında değişmektedir. Erkek Scottish kedilerde ise bu fiyat 500-1000 tl kadar düşük olabilir.

Şecereli olan Scottish Fold ve Straight kedi yavruları ise dişilerde 5500-10.000 tl erkeklerde 4500-8000 tl arasındadır.  Düşük kulaktan ziyade dik kulak yani Scottish Straight kediler daha değer görmektedir.

Safkan şeceresi olan British Longhair ve  British Shorthair kedilerin ise Dünya çapında fiyatları değişir. Öyle ki Saf ırk özelliklerini gösteren british kediler 2000 dolardan 10.000 dolara kadar ticaret rakamlarına sahiptir. Türkiye'de bu fiyatlar çoğunlukla üreticiler tarafında karşılanabilmekte iken gerçek manada evinde cins kedi beslemek isteyen ailelerin bir kısmı da bu alışverişe dahil olmaktadır.

Güncel fikir vermesi açısından , bizler de her bir yavru tam şecereli safkan british kedil ücret 5000 dolar ödedik.
arrow_back PREVIOUS NEXT arrow_forward
Five misc yapım aşamasında yapım aşamasında yapım aşamasında arrow_back PREVIOUS NEXT arrow_forward Six bilgi yapım aşamasında yapım aşaması yapım aşaması arrow_back PREVIOUS NEXT arrow_forward
close