EVDE KEDİ BESLEMEK CAİZ MİDİR?

Kedinizde bu hastalıklar olabilir mi ? Tıklayınız !!!

Çoğumuz evimize bir kedi alıp onunla beraber yaşamayı düşlemişizdir. Ancak bu düşüncemize karşı durabilecek bir çok neden var. Ekstra sorumluluklar, tüy sorunları, bakabilr miyim düşüncesi veya dini olarak bunun uygun olup olmaması insanı kedi ile yaşamaktan uzak tutan sebeplerden biri olabilir. Bu sebeplerin üzerine gittiğiniz taktirde ilk başta ekstra sorumluluklar ile karşılaşacaksınız. Ayrıyetten tüm bu sorumlulukların yanında maddi yönden de karşılamanız gereken bir kedi fiyatları konusu olacak.

Yeni Kediniz sizin ve çocuklarınız için risk oluşturabilir ! Tıklayınız...

Kedi Sorumlulukları

Evinize bir seçim yapıp kedi aldığınız taktirde sahip olacağınız sorumluluklardan bir tanesi kedinizin mamasıdır. Kedinizin düzenli olarak mamasını doldurmadığınız ve mama kabını temizlemediğiniz taktirde Allah korusun yavrunuzu açlıktan kaybetmeniz bile mümkündür. Bir canlının açlığının sorumluluğunu almak çok büyük bir şeydir. Kendinizi kedinizin yerine koyduğunuzda sahibinizin sizi sadece “ unutmak” suretiyle 3 gün aç bıraktığını düşünürseniz olayın ciddiyetini daha da anlayacaksınız. Aynı durum su için de geçerlidir. Kedinizin suyunu koymayı unuttuğunuzda da aynı sorunlar ile karşılaşabilir ve yahut kedinize susuzluktan zarar bile verebilirsiniz. 

Evinize kedi aldıktan sonra almanız gereken bir diğer sorumluluk ise kedi kumudur. Kedinizin kumunu belirli bir müddet temizlemezseniz kediniz bu sefer tuvaletini kumu dışında bir yerlere yapmaya başlayacaktır. Bu da sizin yaşam koşullarınızı son derece düşürecektir. Evin her tarafının kedi tuvaleti kakası kokması, evi sizin için yaşanılmaz bir duruma getirecektir. Hatta ve hatta halılara, yastıklara ve yatağınıza bile tuvaletini yapabilirler. Bu yüzden kedinizin tuvaletini düzenli değiştirmeniz birlikte yaşamanız için en önemli noktalardan biridir. 

kedi fiyatları

Peki Evde Kedi Beslemek Caiz Midir?

Safkan Kedi Türlerinden En Çok Merak Edilen British Shorthair Cinsi Kedilere İlişkin Ayrıntılı Bilgilere Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Evet evde kedi beslemek veya bakmak tarafında dini boyutta herhang bir sorun bulunmuyor. Hatta Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in evcil kedisi bulunuyor. Bu yüzden evde kedi bakmakta dini boyutta herhangi bir sorun bulunmamakla birlikte kedi bakmak sünnettir.

Hatta bu konuda Peygamber Efendimizin(s.a.v.) bir sözü bile bulunuyor.

“Kediyi sevmek imandandır”

diye buyuruyor kendileri. Kedilerin insanlarla yaşamaya uygun olduğu, onları sevmenin imandan geldiğini ve de çocuk ve bebeklerle büyümelerinin iyi geldiğini anlatmaktadır. Bu yüzden üstte saydığımız kedi sorumluluklarının hepsini alabildiğiniz taktirde dini anlamda kafanızda bir soru işareti bulunuyorsa bu makalemizi okuyarak dini anlamda kedi bakmanın hiçbir sorun teşkil etmediğini, hatta sünnet olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Siz Kedi Severlerin En Çok Merak Ettiği Konulardan Birisi Olan Kedi Fiyatları ile İlgili Makalemize Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Ayrıca tüm bu şartlardan sonra kedi sahiplenmek konusunda kendinizden eminseniz cins kedi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen buraya tıklayarak en güncel Kedi Fiyatları makalemizi okuyarak cins kedi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı buraya yazın

İnstagram

Son yazılar

Kedi Fiyatları Nasıl Değişir?

Kedi fiyatları ülkeye, bölgeye, cinsiyete, yaşa, sağlık durumuna ve özelliklerine göre oldukça farklılık gösterir. Bu nedenle, net bir fiyat aralığı vermek zordur. Evcil bir kedi...

İç ve Dış Parazit Kaç TL?

İç ve Dış Parazit Aşıları Nedir? Kedilerde iç ve dış parazit aşıları, kedinin çevreyle temas etmesi sırasında üreyen parazitlerden korunması ve güvenli bir yaşam sağlaması...

Kedi Fiyatları Hakkında

Kedi sahiplenmek kedi severler için hem çok eğlenceli hem de önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok birey bu süreç içerisinde gerekli bilgilendirme...

SATILIK CİNS KEDİ FİYATLARI

Cins Kedi Fiyatları Sorularınızın cevabını şu şekilde özetleyelim. Kedi fiyatları cins ve seceresine göre değişir. Cins Kedi fiyatları 2023 yılındaki mama , ilaçlar, aşılar ve veteriner...

ÜCRETSİZ KEDİ AŞISI NEREDE YAPTIRILIR?

Kediler günümüz hayatımızda pek çok durumda insanların dostu olarak yanımızda var olmaktadır. Kedi beslemeyen bir insan bile bir belediye bankında otururken yanına gelen bir...