SATILIK CİNS KEDİ FİYATLARI

Cins Kedi Fiyatları

Sorularınızın cevabını şu şekilde özetleyelim.

Kedilerin fiyatı cins ve seceresine göre değişir. Kedi fiyatları 2022 yılı itibari ile Scottish cins kedi yavruları fiyatı şeceresiz olarak 2500-6000tl aralığındadır.

Şecereli kedi fiyatları 2022 yılı itibariyle ise 5500tl ile 11000 tl arasındadır.

Kedi fiyatları 2022 yılında, British shorthair yavru fiyatı özetle şeçereli olarak 12.000tl ile 30.000 tl arasında olmaktadır. Ancak kedi yavrusunun safkanlık derecesine göre bu fiyatlar daha da artabilir.

Evde hangi kedi beslenir diye sorarsanız cevabı güzellik ve huylarında gizlidir.

Scottish kediler oyuncu , iyi huylu kendini sevdiren yapıdadır. Şecereli ise(safkan) kesinlikle insanlara  zarar vermeyen özelliktedir.

British Shorthair ve British Longhair kedi yavruları ise daha sakindir, ancak 3-5 aylık arası evin her köşesini süratle gezerler. Büyüdüklerinde ise çok ağırbaşlı insan gibi köşesinde oturur geleni geçeni , bazen de camdan kuşları izlerler. Yine insanlara zarar vermezler.

Kedi fiyatları

Kedi Fiyatları Aralığını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

  • Kedi yavruları bir şekilde üreticiler tarafından büyütülür, aşıları ve muayeneleri düzenli bir şekilde veteriner hekim tarafından yapılır. Ayrıca Kedi gelişiminin tam olması için hem anne hem de yavrulara kuru ve yaş mama verilir.
  • Bağırsak gelişimi için probiyotikler ve vitaminler; psikolojileri için ise kedi oyuncakları satın alınır. Bunların dışında kedi tuvaletleri, kedi sulukları ve mama kapları olmalıdır.
  • Kedilere ayrı odalar tahsis edilmelidir. Erkek kediler, yavru kediler ve yeni doğum yapmış anne ile yavruları için ayrı olmak üzere en az üç oda olmalıdır.
  • Bunların dışındaki faktörler ise kedi genlerinin güzelce tespit edilmesi, kürk renkleri, göz renkleri gibi ekstra ödeme yapılmasını gerektiren diğer faktörlerdir.
  • Yine güzel yavrular için anne ve baba kedinin şeceresi (soy ağacı) olmalıdır. Şecere için ise dernek kayıtları ve aidat bedelleri, her bir şecereli yavru için şecere ücretleri ödenmelidir. Bunların dışında kaliteli anne baba için ödenen satın alma bedelleri de şüphesiz bu maliyetlere eklenecektir.

Görüldüğü üzere kedilerin üretilmesi için yukarıda ayrıntılı olarak sayılan maliyetler vardır. Yani bedelsiz yavru sahiplendime ancak sokakta yaşayan kediler için uygun olmaktadır.

Kedi Fiyatları Nelere Göre Değişir?

Çoğunlukla ülkemizde ve ücretli sahiplendirilen cins kediler; Scottish Fold ve Scottish Straight’dir.

Yurt dışına ihraç edilen ve ithal edilen kedilerin genelini ise British Kediler oluşturur. Aslında british kedilerde kalite farkını ortaya koyan durum dünya çapında British Kedi ticaretine rağbet olmasıdır. Ayrıca British Kedi fiyatları konusuna talebin fazla olması nedeniyle yüksek rakamlardan daha fazla söz edilir.

Kedinin şecereli olması ise fiyatını artıran en önmeli faktördür. Diğer bir deyişle Kedinin safkan olması gen özelliklerini mükemmel taşıdığı anlamına gelir.

Yüz güzelliği, kedi fiyatları 2022 yılının yükselmesine etken nedenlerden bir diğeridir.

Renk kodları, fiyatları belirleyen faktörlerden başka bir tanesidir.  Özellikle British kedilerde, Golden renk yani kahverengi-beyaz renk en çok tercih edilen renklerdendir. Kodlama olarak ise Golden British veya Scottishler için NY kodları sıklıkla kullanılır. AY renk kodu, krem rengine çalan başka bir renktir. Yani AY kodu, nadir görülür ve daha değerlidir.

Yeni Kediniz sizin ve çocuklarınız için risk oluşturabilir ! Tıklayınız...

Cins Kedi Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Türkiye de şeceresi olmayan Scottish dişi kedi fiyatları 2022 itibari ile 4500-6000 tl arasında değişmektedir. Ancak erkek Scottish kedilerde bu fiyat 2000-3000 tl kadar düşük olabilir.

Şecereli olan Scottish Fold ve Straight kedi yavruları ise dişilerde 6500-11.000 tl erkeklerde 5500-9000 tl arasındadır.  Düşük kulaktan ziyade dik kulak yani Scottish Straight kediler daha değer görmektedir.

Safkan, şeceresi olan British Longhair ve  British Shorthair kedilerin ise Dünya çapında fiyatları değişir. Öyle ki Saf ırk özelliklerini gösteren british kediler 2000 dolardan 10.000 dolara kadar ticaret rakamlarına sahiptir. Ama Türkiye’de bu fiyatlar çoğunlukla üreticiler tarafında karşılanabilmekte iken gerçek manada evinde cins kedi beslemek isteyen ailelerin bir kısmı da bu alışverişe dahil olmaktadır.

Güncel fikir vermesi açısıdan  bizler de yavru tam şecereli safkan british kedilere ücret 5000 dolar ödedik.

Kedinizde bu hastalıklar olabilir mi ? Tıklayınız !!!

Kedi fiyatları

Sonuç

Kedi sahiplendirme platformlarında şecereli kedilerin maliyetini belirleyen faktörler yukarıda sıralanmıştır. Bu veriler ışığında istediğiniz yavru kediyi sahiplenebilirsiniz. Şecere, cins özellikleri , kürk rengi , göz rengi, Scottish Fold – Scottish Straight – British Longhair – British shorthair, Tabby, Van Kedisi, İran Kedisi gibi seçeneklere bakıp karar vermek sizin seçiminizdir.

Ama unutmayın ki o kadar emek ve eklenen maliyetler yavru kedi fiyatlarını belirleyici faktörlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İnstagram

Son yazılar

Kedi Türleri ve Fiyatları

Günümüzde kedi sahibi olmak pek çok bireyin tercih alanına girmektedir. Kedi sahiplenmek isteyen bireylerin kedilerin özellikleri ve kedi bakım süreçleri hakkında bilgi sahibi olması...

Kedi Bakımında Yapılması Gerekenler

Kedi bakım süreçleri oldukça kolay olsa da bazı noktalara dikkat etmeniz kedilerinizin sağlığı için önemli olmaktadır. Öncelikle gerekli bakım süreçlerinizin ilerletilmesi için beslenme, sağlık...

Kedilerde Tüy Sorunları Çözümleri

Kedilerin bakım süreçlerinde önemli olan pek çok nokta mevcuttur. Öncelikle kedilerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Kedi özelliklerinin incelendiğinde pek çok yapı karşımıza...

Kedilerde Gece Uykusu

Kedi sahibinin bilmesi gereken bir durum da kedilerde uyku süreci olmaktadır. Kedilerin uyku düzeninin sağlanması önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu kedi sahibi...

Kedilerle Yapılacak Aktiviteler

Kedili bir evde yapılacak pek çok güzel etkinlikler mevcuttur. Bu durumların incelenmesi ile gerekli işlevsel çözümlere, güzel faaliyetlere ulaşım sağlamak mümkündür. Pek çok kişi...