KEDİ OYUNCAKLARI HAKKINDA

Siz Kedi Severlerin En Çok Merak Ettiği Konulardan Birisi Olan Kedi Fiyatları ile İlgili Makalemize Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Ağır ve yorucu günlerin ardından hepimiz iş çıkışı eve gidip bir an önce zevk aldığımız şeyleri yapmayı isteriz. Hatta bazılarımız “ Şu mesainin son bir saati geçse de eve gidip maç izlesem” gibi düşünceler bile düşünür. Hepimiz haz aldığımız şeyleri yapmaktan mutluluk duyarız. Kimimiz bilgisayar oyunlarından zevk alır, kimimiz ise evinde masaya ayaklarını uzatıp en sevdiği filmi yedinci kez izlemekten alır bu zevki. Kimimiz ise tuttuğu takımın maçını forma giyip ekran karşısında izlemekten zevk alır. Bu haz noktalarımız bizi sosyalleştiren en önemli etkendir. Kısaca bizi biz yapan şeylerdir. Peki bu haz noktaları sadece insana özgü bir şey midir?

Safkan Kedi Türlerinden En Çok Merak Edilen British Shorthair Cinsi Kedilere İlişkin Ayrıntılı Bilgilere Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

            Tabii ki de hayır. Hayvanlar dahil tüm canlıların severek veya hoşuna giderek yaptığı bir sürü sosyalleştiren davranış vardır. Bunlardan bizim konumuz ile en alakalı olan örneği kedilerin bir ip yumağı gördüğünde üzerine atlayıp oyun oynaması diyebiliriz. Onlar da sevdikleri, hoşlarına giden şeyler ile vakit geçirmekten zevk alır, mutlu olurlar.

Kediler en çok hangi oyuncakları sever?

Yeni Kediniz sizin ve çocuklarınız için risk oluşturabilir ! Tıklayınız...

Kediler çağlar boyunca insanların her zaman dikkatini çeken canlılar arasında olmuştur. Yaş, cins, tür ve kod farketmeksizin her zaman enerjik, hareketli ve pozitif canlılar oldukları için bizlere hem iyi bir dost hem de evcil hayvan olmuşlardır. Atalarından gelen av iç güdüsünü hala hissetseler de avladıkları canlılar havadaki sinekten veya yerdeki böcekten öteye geçmez. Avlanmanın dışında zevk aldıkları diğer bir şey ise kedi oyuncakları ile oynamaktır. Bu sevimli dostlarımızın oynamayı en çok sevdiği oyuncaklar arasında toplar, kedi oltaları, lazerler ve oyuncak kedi evlerini sayabiliriz. Ayrıca sıradan karton kutular, tuvalet kağıtları ve iplere de bayıldıkları doğrudur. Kedilerin kendine özgü oyuncakları da vardır. Tabi bu oyuncakların fiyatları kedi fiyatları kadar yüksek olabiliyor.

Kediler en çok ne ile oynar?

Kedinizde bu hastalıklar olabilir mi ? Tıklayınız !!!

Top

Kedilerin oynamayı sevdiği oyuncaklardan biri toptur. Üzerine zıplayıp onları yuvarlayarak yuvarlandıkları yere koşup onları durdururlar. Arada topu ısırmaya çalışsalar da bu itme ve tutma hareketi döngüye bağlanır. Evin içerisinde Tom ve Jerry kovalamacasını andıracak bu oyun biraz hareketli ve sesli olabilir. Ancak çok eğlendikleri kesindir.

 Lazer

Lazeri yakalamaya çalışan kedilerin komik görüntülerini hepimiz internet videolarında görmüşüzdür. Kediler lazerin duvardaki görüntüsünü hareket eden bir cisim sandıkları ve özel ışınları dikkatini çektiği için sürekli onu yakalamaya çalışır. Bu da kedilerin çok sevdiği bir oyun türüdür onlara göre.

Tüm bu oyuncakların fiyatları ve kedi fiyatları hakkında bilgi almak için de sayfamızın blog kısmına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı buraya yazın

İnstagram

Son yazılar

KEDİ AĞLAR MI? KEDİM NEDEN AĞLIYOR?

İnsanlar olarak duygularla yaşayan canlılarız. Çoğumuz hayatındaki çoğu davranışı duyguları sayesinde yapar. Duygular insan hayatında son derece önemli yer taşır. Hatta insanlar bazen mantıkla...

EVCİL KEDİLER KAÇ YIL YAŞAR?

Evcil hayvanlar asırlar boyu insanın en büyük dostu olmuştur. İlk insandan bu yana baktığımızda ilkel insanlar dahi hayvanlarla dostluk kurmuş, onları evcilleştirme çabası içine...

Evde Kedi Bakmak Zor mu?

Bir evcil hayvan sahiplenmek çoğu insanın hayalidir. Bu durumun gerçekten uzak bir hayal kalmasının çoğu kişi için bazı belli başlı sebepleri vardır. Kimisi sağlık...

Evde Kedi Bakmak Zor mu?

Bir evcil hayvan sahiplenmek çoğu insanın hayalidir. Bu durumun gerçekten uzak bir hayal kalmasının çoğu kişi için bazı belli başlı sebepleri vardır. Kimisi sağlık...

EVDE KEDİ BESLEMEK CAİZ MİDİR?

  Çoğumuz evimize bir kedi alıp onunla beraber yaşamayı düşlemişizdir. Ancak bu düşüncemize karşı durabilecek bir çok neden var. Ekstra sorumluluklar, tüy sorunları, bakabilr miyim...