KEDİ TUVALETİ BANYOYA KONUR MU?

Kedi sahiplenen insanların öğrenmesi gereken bir ton konu vardır. Kedi bakımı konusunda ne kadar mama su ve kedi kumu diyerek basite indirgesek de detaylı olarak öğrenmeniz gereken çok şey olacaktır. Kedi bakımı insan bakımına benzerdir. Zamanla öğrenebileceğiniz çok detayı ve kolaylığı bulunur.

Birbirinden Güzel Secereli Yavrularımızı Görmek İçin TIKLAYIN!

Bunları internetten veya bir kaynaktan öğrenmeniz çok güçtür. Çünkü hemen hemen hepsi  ancak kedi beslemiş bir insanın edinebileceği ve internette veya farklı kaynaklarda yazmayan detaylardır. Ancak üzülmeyin, her şeyi doğru yaptığınız taktirde hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Aradan biraz zaman geçtikçe bu ufak kolaylıkları ve detayları isteseniz de istemeseniz de öğrenmiş bulunacaksınız. Bu yüzden bunları internette veya belirli kedi bakımı kaynaklarında aramanıza gerek yok. Bu detaylara misal verecek olursak kedi mama türlerinin kediniz üzerindeki etkilerini ancak deneyerek ve dikkat ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıyetten kedi fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz!

kedi fiyatları
Kedinizde bu hastalıklar olabilir mi ? Tıklayınız !!!

Kedi mamalarından bazıları kedinizin bünyesine zarar vererek onu ishal yapabildiği gibi bazıları da aşırı hoşuna gidebilir ve onu daha sağlıklı ve ev içinde aktif bir kedi yapabilir. Bu mamaların türünden bağımsız olarak tamamen kedinizin bünyesine bağlı bir durumdur. Üstte bahsettiğim iki mama türü de kedilerin bünyesi için gereken vitaminleri içermektedir. Ancak içerisindeki tek bir fazlalık madde bile kedinizin bünyesine zararlı olabilir.

Yeni Kediniz sizin ve çocuklarınız için risk oluşturabilir ! Tıklayınız...

Kedi Kumu Yeri Seçimi

Kedi kumu yeri olarak evinizin çok da kullanılmayan bir yerini tercih etmelisiniz.  Çünkü ne kadar temizleseniz de içi pislik dolu olacağı için yakınlarındaki bölgeyi kokutma ihtimali yüksektir. Ancak bu koku yalnızca kedi kumunun çok yakın bir çevresine hakim olacak ve tüm odayı asla kokutmayacaktır. Yani kısaca gidip kumu koklamadığınız taktirde sorun yaşamayacaksınız.

Safkan Kedi Türlerinden En Çok Merak Edilen British Shorthair Cinsi Kedilere İlişkin Ayrıntılı Bilgilere Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Banyoya Konur Mu?

Kedi tuvaleti asla banyoya konmaz. Çünkü kedilerin tuvalet veya banyo gibi yerlere girmesi sakıncalıdır. Tuvalete erişimi olduğu taktirde tuvalet suyunu içme ihtimali vardır ve bunu yaptığı zaman hasta olma ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden kedinizin tuvaletini asla tuvalete koymamalısınız.

Siz Kedi Severlerin En Çok Merak Ettiği Konulardan Birisi Olan Kedi Fiyatları ile İlgili Makalemize Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Cins kedi fiyatları hakkında bilgi almak için Aurora Cattery’nin en detaylı içeriğine buraya tıklayarak  Kedi Fiyatları makalemize gidebilirveya kedilerle ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak blog sayfamıza giderek birbirinden özgün binlerce içeriğe ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı buraya yazın

İnstagram

Son yazılar

KEDİ OYUNCAKLARI HAKKINDA

Ağır ve yorucu günlerin ardından hepimiz iş çıkışı eve gidip bir an önce zevk aldığımız şeyleri yapmayı isteriz. Hatta bazılarımız “ Şu mesainin son...

EVDE KEDİ BESLEMEK CAİZ MİDİR?

  Çoğumuz evimize bir kedi alıp onunla beraber yaşamayı düşlemişizdir. Ancak bu düşüncemize karşı durabilecek bir çok neden var. Ekstra sorumluluklar, tüy sorunları, bakabilr miyim...

Kedi Kumu Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Evcil hayvanlarımızın bakımı bizler için büyük önem taşımaktadır. Kedileriniz sizlerin bakımına ihtiyaç duymaktadır. Gerekli tüm bakım ve temizlik süreçleri ile onların sağlıklı yaşam içerisinde...

Kedileri Camlardan Nasıl Koruruz?

Kedileri Camlardan Nasıl Koruruz? Kediler arkadaş canlısı, sevimli ve eğlencelidir, ancak tırmanma sevgisi ve pençelerini keskinleştirme ihtiyacı, pencere ve kapı ekranlarında hasara yol açabilecek davranışları...

KEDİLER EVDE SIKILIR MI?

Yoğun çalışma temposunda eminim ki hepimiz bir gün içerisinde ordan oraya koşarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Bu tempoda her gün o semtten bu semte...