asd

Kediler Peynir Tüketir Mi?

Kedi sahipleri kedilerinin beslenme süreçlerine dikkat ederek sağlıklı yapılarını korumaya özen göstermektedirler. Hangi besin türlerine ihtiyaç duyulduğunun hangilerine ise beslenme takviminde yer verilmemesi gerektiğini düşünerek ilerleme göstermektedir. Ayrıca cins kedilerin de payı göz ardı edilemez. Tabii cins kedi fiyatları da insanların hep merak ettiği bir konudur. Diğer yandan beslenme konusundaki durumlarda veterinerlerin ve alanında uzmanların bilgilerine güvenerek ilerleme sağlanması gerekilmektedir. Kediler süt ürünlerini yer mi? Kediler peynir yer mi? gibi soruları ayrıntılandıralım:

Yavru Kedi Fiyatları ve Cins Kedi Fiyatları hakkında bilmeniz gereken HERŞEY için TIKLAYIN!

Kedilerde Sindirim Sorunları

Kedilerin sağlıklı yapılarını korumak için vücutlarını yormadıkları, gerekli vitamin ve minerallerin alınması gerekir. Bazı vitamin ve mineraller kedilerin sindirimini zorlaştırırken vücut yapılarına da zarar vermektedir. Bunlar arasında laktoz enzimi ve tuz gelmektedir. Hayvansal gıdalarda yer alan laktoz sindirimi kediler için oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle tüketilmemesi gerekilmektedir.

Kedinizde bu hastalıklar olabilir mi ? Tıklayınız !!!

Kedilere vermeye çalıştığımız hatta sevdiğini düşünerek tercih ettiğimiz peynirde yoğun yağ ve tuz mevcuttur. Bu yağ ve tuz oranı kedinin sindirebileceği düzeyde olmamaktadır. Bazı kediler gerçekten peynirin tadından hoşlanabilir, sizden onu isteyebilir türlü oyunlar yapabilir. Ancak onlar bu besinin onlar için zararlarını bilemez. Veterinerinize danışarak verilmesi ve verilme oranları hakkında bilgilendirme almanız süreç için oldukça önem arz edecektir. Aksi durumda onun iyiliğini düşünürken zarara uğratabilmektesiniz.

Kedime peynir vermeli miyim? diye düşünen kedi sahipleri için durumu analiz etmiş olduk. Ek olarak ifade edilmesi gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Belirli aralıklarla peyni tüketimini sağlayan kedilerin de sindirdikleri peynirin yapılarının incelenmesi gerekir. Her peynir türü çok az seyrek aralıklar ile kedilere sunulsa da tercih edilmez. Belirli prosedürlerce süreç şekillenmektedir.

Yeni Kediniz sizin ve çocuklarınız için risk oluşturabilir ! Tıklayınız...

Hangi Tür Peyniri Kedime Verebilirim?

Normal koşullarda kedinize peynir vermek onun sindirim ve diğer sorunlar karşısında savunmasız kalmasına neden olabilir. Çok seyrek aralıklar ile az miktarda veteriner kontrolü ile besin vermek istiyorsanız şu noktalara da dikkat etmeniz önerilir:

Safkan Yavru Kedi Türleri, Yavru Kedi fiyatları hakkında ve En Çok Merak Edilen British Shorthair Cinsi Kedilere İlişkin Ayrıntılı Bilgilere Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.
  1. Kedilerde sarımsak veya soğan tüketimi anemi hastalığına sebep olabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken besin türleri arasında yer alan bu maddelerin olduğu peynirleri de tercih etmek oldukça zararlı sonuçlar almanıza neden olabilir.
  2. Tuzlu peynirden kaçınmalısınız. Tuzlu peynir yerine az tuzsuz hatta hiç tuzu olmayan peyniri seçmelisiniz.
  3. Laktoz enzim emilimi olmayan kedileriniz için bu enzime hassas bireylerin tükettiği peynir türlerini araştırmanız oldukça avantajlı olacaktır.
  4. Ödül maması mantığını kullanarak seyrek aralıklarda ve az miktarda sunmanız önerilmektedir.

Hangi Tür Kedi Peynir Tüketir?

Siz Kedi Severlerin En Çok Merak Ettiği Konulardan Birisi Olan Cins Kedi Fiyatları ile ilgili Makalemize Burayı Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Hiç bir kedi türü peynir konusunda avantajlı değildir. Kediler annesini emerken laktoz enzimlerini çok fazla üretirler. Bunu yaşamlarının ilk dönemlerinde güçlü bir bağışıklık kazanmak için yapmaya devam ederler ancak sonraki süreçlerde git gide bu enzim üretimi de azalır, artık tüketimi de zorlanmalara neden olur.

Sokak kedilerine peynir verilir mi? diye sorarsanız da hiç bir fark ortada yoktur. Sokak veya ev kedisi olması peyniri rahatça sindirebilir anlamına gelmemektedir. Hele düzenli kedi aşı takvimi ve kedi temizliği ve bakımı gibi adımların dikkate alınmadığı sokak kedilerinde bir de zarar verici enzimin vücuda giriş yapması kedilerin sağlıklı süreçlerini sekteye uğratmaktadır.

Kedilerde Süt Alerjisini Gösteren Semptomlar Nelerdir?

Kedilerin laktoz sindirimini sağlayamamasının yanında bu maddelerin sindirim sorunları ile karşılaşmasında bazı semptomlar gözlemlenebilir. Bu durumlar kedilerin sağlıklı yapılarını zedelerken bağışıklık sistemini de çökeltmektedir. Bu durumlar şu şekilde ifade edilebilir:

  • Kusma davranışının sıklaşması
  • İshal olarak su ve besin kaybının hızlanması
  • Kaşıntıların meydana gelerek artış göstermesi
  • Tüy kayıplarının artması, kedilerde tüy sorunu artışlarının gözlemlenmesi

Kedilerinizin düzenli bakım ve temizliğinin sağlanarak süreç hakkında gerekli bilgilendirmeler ile sağlıklı yapılarının korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca yavru kedi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için buraya tıklayarak en güncel kedi fiyatları sayfamızı ziyaret edebilir, güncel kedi fiyatları 2024 yılı ile ilgili tüm gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İnstagram

Son yazılar

Kedilerde Beslenme ve Yemek Düzeni

Kedilerde beslenme süreci pek çok durum hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir. Beslenme süreçlerinin düzenlenmesi ile sağlık ve uyku gibi diğer alanların işlevsel ilerleme sağlanması...

Kediler: Sevimli Ve Çeşitli Cinsler

Kediler: Sevimli Ve Çeşitli Cinsler Kediler evcil hayvanlar arasında en popüler olanlarından biridir. Birçok farklı cins ve karakterleriyle herkesin ilgisini çeken kediler, aynı zamanda sahiplenmek...

Kedi Türlerinin Fiyatları

Kediler, evcil hayvan olarak oldukça popülerdir ve farklı cinsleri farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Kedi severlerin sıkça tercih ettiği 3 farklı kedi cinsinin ve 2...

Kedilerin İnsan Üzerindeki Önemi

Günümüzde pek çok insan kedi besliyor ve bu evcil hayvanların insan yaşamında önemli bir rolü olduğu kabul ediliyor. Ancak cins kedilerin de payı göz...

Kediler: Evcil Hayvanların Sakin ve Sevimli Kraliçeleri

Kediler, insanlık tarihinin en eski evcil hayvanlarından biridir. Zarif hareketleri, bağımsızlıkları ve çeşitli türlerinin güzelliğiyle, kediler yüzyıllardır insanlar tarafından sevilerek beslenmiştir. Bugünlerde, dünya çapında...